Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Haftanın geneline baktığımızda paritelerde önemli hareketlilikler yaşandı. Baktığımızda USD üzerindeki baskıdan tamamen kurtulmuş gibi gözükmedi hafta boyunca. Bugün önemli veriler açıklanacak. Dilerseniz haftanın son işlem gününde bizleri neler bekliyor bir göz atalım.

11.30, İngiltere imalat üretimi (beklenti %-0.1), sanayi üretimi (beklenti %0.1), ticaret dengesi (beklenti -10.1 milyar). Aynı anda pound için çok önemli üç veri. Fakat bizce en önemlisi imalat üretimi verisi. Tüm pound paritelerine hareket getirecektir fakat yukarıda da dediğimiz gibi Brexit belirsizliğine odaklanmış olan pound yatırımcıları son zamanlarda gelen verilere biraz daha az önem verir oldu.

15.30, Kanada işsizlik oranı (beklenti %7.3), istihdam değişimi (beklenti 15.3 bin). CAD için haftanın en önemli anı. İşsizlik oranının önceki ayla sabit kalması bekleniyor. İstihdam da ise önceki ay yaşanan düşüş sonrası Mart’ta yükseliş beklentisi içinde piyasalar. Kanada Merkez Bankası BoC’nin bundan sonraki para politikası kararları açısından işsizlik oranı çok önemli bir veri ve tüm CAD paritelerinde keskin hareketler göreceğiz verilerin açıklanmasıyla birlikte.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.