Bugün Ekonomik Takvimde Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese iyi günler. Dün Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı sonrasında 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi ise yaralandı. Hayatlarını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Yaşanılan bu talihsiz olayların artık bir an önce son bulmasını istiyoruz. Piyasalara bakacak olursak hareketliliğin devam ettiğini söyleyebiliriz. Belirsizliğin olduğu dönemlerde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da İspanya’dan flaş TÜFE açıklanacak. (Beklenti -%0.9) ancak gelecek olan verinin paritelerde etkisi sınırlı olur.

15.30’da Fed’in takip ettiği önemli enflasyon göstergesi olan çekirdek PCE fiyat endeksi (beklenti %0.2), tüketici harcamaları (beklenti %0.3) ve tüketici gelirleri (beklenti %0.3) açıklanacak. Fed enflasyonda iyileşme görmek istiyor ve gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

17.00’da askıdaki konut satışları (beklenti -%0.9) açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur. Fakat verinin pariteler üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

17.30’da ise ham petrol stokları verisini takip edeceğiz. Bu dakikalarda petrol ve USDCAD’de önemli fırsatlar bizleri bekliyor olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.