Bugün Ekonomik Takvim ABD Verileri İle Isınacak

Herkese iyi günler. Paritelerde öngörülmezliğin son derece fazla olduğu bir dönem içerisindeyiz. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugünden itibaren ekonomik takvim iyice ısınmaya başlayacak. Son dönemdeki Brexit anketlerinde kalalım diyenlerin oranında artış yaşanması GBP alıcılarını devreye soktu ve GBPUSD’de yükseliş yaşandı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

15.30, ABD dayanıklı ürün siparişleri, beklenti %1.7. Dayanıklı ürün siparişleri birinci çeyrekte hayal kırıklığı yaratan verilerden biri oldu. Şubat ayında %3.0 geriledikten sonra çeyreğin son ayında %1.7 artması bekleniyor dayanıklı ürün siparişlerinin. Çekirdek versiyon da aynı anda açıklanacak ve beklentiden iyi bir rapor FOMC kararları öncesi dolara güç katabilir.

16.00, S&P/CS bileşik konut fiyat endeksi, beklenti %5.7. Ocak ayında %5.7 artan konut fiyat endeksinin Şubat ayında da %5.7 artması bekleniyor. Konut sektörü Fed’in yakından takip ettiği bir sektör. Bu nedenle de piyasaların da takibinde olacak bu veri.

17.00, ABD tüketici güven endeksi, beklenti 95.9. Önceki aya göre hafif bir düşüş bekleniyor. Güçlü istihdam ve yüksek tüketici güven endeksinin bir türlü perakende satışlarda istenen etkiyi yaratmaması ABD ekonomisi için önemli bir paradoks olmuştu son aylarda. Beklentiden yüksek veri dolar için pozitif olacak, beklenti altı bir rakam ise dolar için negatif.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.