Bugün ALTINda Boğaların Keyfi Yerinde

ALTIN geçtiğimiz haftayı kuvvetli tamamladıktan sonra bu haftaya da iyi bir başlangıç yaptı. Ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Piyasalardaki belirsizliklerin devam etmesi nedeniyle yatırımcılar güvenli liman olarak sarı metali tercih ettiler bugün de.

Ekonomik takvime şöyle bir baktığımızda ABD’den son derece önemli verilerin geleceğini görüyoruz. Özellikle ABD’den gelecek olan perakende raporu ve enflasyon verileri USD içi son derece önemli. Açıklanacak olan verilerin USD paritelerine hareket getirmesini bekliyoruz. Tabi ki bu hareketlerden sarı metal de nasibini alacak.

Sarı metalde bugün boğaların devreye girmesinden sonra 1250 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Dediğimiz gibi yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük kapanışların yaşanması gerekiyor. Bu yükselişlerin kalıcı olabilmesi için Gümüş’ün yükselişteki öncülüğü tam anlamıyla eline alması gerekiyor. Yukarıda 1270 ve 1280 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden 1305 bölgesinin konuşulabilmesi bu direnç bölgelerinin destek olarak nitelendirilmesi gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.