Bugün Altında Boğaların Günü! – 21 Aralık 2016

Yarın ABD Verileri Altını Sallayacak

Dün dolar endeksinde yaşanılan toparlanmadan sonra değerli metalde satıcıların devreye girdiğine şahit olduk. Fakat 1125 bölgesinden kar alımlarının gelmesinden sonra değerli metalde bir miktar toparlanma yaşandı. Son dönemde ABD kaynaklı yaşanan gelişmeler değerli metalin hareketine yön veriyor.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Yarın ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Özellikle yarın piyasaların gözü ve kulağı çekirdek dayanıklı malların siparişi ve büyüme verisinde olacak. Her iki verinin de değerli metal üzerinde önemli etkisi olacak.

Gelecek olan her iki veride de iyileşme yaşanması durumunda değerli metalde ayıların iştahı iyice kabarabilir. Aksi senaryoda ise boğaların rahat nefes alıp oh çektiklerine şahit olabiliriz. Değerli metalde yükselişlerde 1140, 1150 ve 1170 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Geri çekilmelerde ise destek olarak 1120, 1110 ve 1100 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.