Bu Hafta Kazanmak için Nelere Dikkat Etmek Gerek

Bayram haftasında bizi neler bekliyor. Paylaştık.

Öncelik ile tüm üye ve takipçilerimizin bayramını en içten dileklerimiz ile kutluyoruz.

Ülkemizde Pazartesi ve Salı günleri resmi tatil var iken, aynı günlerde uluslararası döviz piyasalarının bizden bir farkı yokmuş gibi gözüküyor.

Bizler yine de olası hareket ve fırsatlara karşı platformumuzda online olmaya ve anlık al/sat sinyalleri ve haber, yorumlar ile yön vermeye devam edeceğiz.

Bakalım bu haftanın hangi verileri önemli olacak, hangi veriler bizlere fırsat şansı sunacak.

Pazartesi:

Pazartesi günü kayda değer sayılabilecek bir tek veri var. O da Pazarı Pazartesiye bağlayacak gece 02.00 de gelecek olan İngiltere Rightmove konut fiyatları endeksi verisi olacak. GBPUSD de çok ciddi hareket yaratır mı? Zor..

Biz yine de yayında sizlere yön vermeye devam ediyor olacağız çünkü veri olmasa bile açıklama ve beklentiler mutlaka hareket getirecektir piyasaya.

Onun dışında açıklanacak bir veri yok Pazartesi günü.

Salı:

Salı nispeten veri trafiği açısından daha yoğun bir gün olacak.

Avustralya dan 04.30 da para politikası toplantı tutanakları gelecek. AUD de sert hareketler gelebilir. İngiltere den ise net kamu sektörü borçlanma rakamları gelecek 11.30 da.

Bunun dışındaki diğer veriler gün içinde baskı veya rahatlama mutlaka oluşturacaktır fakat net yön vermeyecektir. Tabii ki yine yayındayız.

Çarşamba:

Avrupa taraflarından önemli veri yok ama 15.30 da Kanada’dan perakende satışları verisi günün ilk önemli verisi olacak.. USDCAD de fırsat yaratacaktır.

17.00 de ise ABD den mevcut konut satışları verisi gelecek. Hem ALTIN da, hem de USD li tüm paritelerde hareket getirebilir beklenti dışındaki veri.

21’de ise tüm haftanın en önemli gelişmelerinden biri var: ABD Merkez Bankası FED faiz toplantısı tutanakları.

Tüm piyasa QE3 için acaba ne zaman gelecek ya da gelecek mi sorularını sorarken FED üyelerinin QE3’e son toplantıda ne kadar yakın veya uzak durduklarını tutanaklarda görme fırsatımız olacak.

Biz de Döviz Destek olarak her zamanki gibi tutanakalr sırasında yayınımızda anlık olarak sinyal ve önerilerle üyelerimizin yanında olacağız..

Perşembe:

Perşembe PMI (satın alma müdürleri endeksi) günü.

Öncelikle Çin verisi var sabah 05.30 da. Flaş imalat PMI verisi belki de güne yönü verecek verilerden.

Sonra Avrupa PMI bombardımanı başlıyor.. 10.00 Fransa, 10.30 Almanya ve 11.00 Avrupa geneli, hem hizmet hem de imalat sektörü için PMI verileri gelecek. EUR kesin bu verilere göre şekil alacak. PMI günler bizim kazançlı günlerimizdendir.

15.30 da ABD den haftalık işsizlik başvuruları var ki, bu hafta iddialıyız. USDJPY sinyali gelecek bizden o sırada. ALTIN da net bir yön tayin etmedikçe, yalnızca USDJPY de kar almayı hedefliyoruz.

17.00 de ise yine ABD den mevcut konut satışları verisi var. Tüm USD li pariteleri etkileyecek bir veri olarak nitelendirebiliriz; özellikle beklenti dışında gelirse.

Cuma:

Cuma günü  11.30 da İngiltere den büyüme verisi gelecek; revize. Bakalım beklenildiği gibi son çeyrekte İngiltere -0.5% lik daralma yaşadı mı ekonomide. GBPUSD dikkatle izlenmeli veri anında. Eşlik edebiliriz.

15.30 da yine önemli ABD verilerinden çekirdek dayanıklı mal siparişleri verisi var. Önemli veri önemli hareket getirir.

Pazar raporumuz en çok okunan raporlarımızdan biri oldu. Bu yüzden söylemeye gerek yok. Döviz Destek, alarm sesli AL/SAT sinyalleri ile bugüne kadar, yalnızca sinyallere bile uyan üyelere toplamda kazandırdığı gibi bundan sonra da kazandırmaya devam edecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.