Bu hafta fırsatlar dolu.. Bakalım neler var

Bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Geçtiğimiz haftaların aksine datalar açısından sadık bir haftayı geride bıraktık ama hem önerilerimiz hem de al/sat sinyallerimizle üyelerimizin yüzünü güldürdüğümüz bir hafta oldu. Şimdi ekonomik veriler açısından daha hareketli bir haftaya hazırlanıyoruz, bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Pazartesi:

Klasik bir Pazartesi olacak, gece Japonya 2. çeyrek öncü büyümesi açıklanacak. 1. çeyrekteki %1.2’lik büyümeden sonra bu kez %0.6 büyüme bekleniyor.

Salı:

1.45’te Yeni Zelanda’dan 2. çeyrek perakene satışlar verisi ile başlayacağız güne, ilk çeyrekteki büyük düşüşten sonra bu sefer %1 artış bekleniyor.

Gece Japonya Merkez Bankası faiz toplantısı tutanakları ve Çin yabancı direkt yatırımlar dataları da diğer önemli veriler olacak.

8.30 ve 9.00’da Fransa ve Almanya 2. çeyrek büyümeleri açıklanacak, Fransa için %0.1 düşüş Almanya içinse aynı oranda artış bekleniyor.

11.30’da İngiltere’den TÜFE açıklanacak, önceki aya göre büyük değişiklik beklenmiyor. Geçtiğimiz hafta ÜFE de bekelntide açıklanmıştı, hatırlatalım.
12’de veri bombardımanı var, ZEW endeksinde geçtiğimiz aya göre iyileşme beklenirken Euro Bölgesi büyümesi -%0.2, sanayi üretimi ise -%0.4 bekleniyor.

Bol verili bir gün olacak, bol sinyal fırsatı yaratması kaçınılmaz duruyor.

15.30’da bu kez ABD’den çok önemli veriler açıklanacak, geçtiğimiz ay hayal kırıklığı yaratan perakende satışlarda bu kez %0.4 artış bekleniyor.

Çarşamba:

Fransa ve İtalya’da banka tatili olan günde 11.30’da İngiltere’den istihdam verilerinin yanında son faiz toplantısının tutanakları açıklanacak. Toplantıda neler konuşulmuş, hangi üye varlık alımı için nasıl oy kullanmış gibi detaylar ve istihdam datasının beklentilerden ne kadar şaştığı Pound için büyük hareketlilik yaratacak.

15.30’da ABD’den bu kez tüketici fiyat endeksi açıklanacak, %0.2 artış bekleniyor… QE3 beklentileri açısından enflasyon önem taşıdığı için datanın piyasa üzerinde etkisi büyük olabilir.

Çarşamba ABD’den ayrıca Empire State imalat endeksi, yabancı tahvil alımları, kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi gibi veriler açıklanacak. Genel olarak önceki aya göre daha iyi rakamlar bekleniyor Empire State imalat endeksi dışında.

Piyasada risk iştahı için belirleyici olacak bu datalar piyasaya epey hareketlilik getirecekler.

Perşembe: 

Yine İngiltere’den önemli bir data var 11.30’da; geçen ay olduğu gibi bu ay da perakende satışlarda %0.1 artış bekleniyor.

12’de ise Euro Bölgesi tüketici fiyat endeksinin %2.4 açıklanarak önceki aya göre değişmemiş olması bekleniyor, çekirdek tüfe’de ise %1.6’dan %1.9’a artış tahmin ediliyor.

15.30’da ABD’den haftalık işsizlik başvurularında ve inşaat izinlerinde önceki datalara göre ufak değişiklikler olması bekleniyor.

17’de Philederphia imalat endeksi açıklanacak ki ulusal imalat pmi için öncü olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz iki ay çift haneli rakamlarda küçülme beklentilerin çok daha üstünde bir olumsuzluk yaratmıştı. Bu ay ise analist tahminlerinin ortalaması -4.3

Cuma:

Gece Yeni Zelanda üretici fiyat endeksinden sonra bu kez 9’da Almanya’dan üfe açıklanacak. Geçen ay %0.4 düşüş vardı bu ay aynı oranda artış bekleniyor.

11 ve 12’de Euro Bölgesi cari ve ticaret fazlaları açıklanacak, iki datada da önceki aya göre daralma bekleniyor, piyasa üzerindeki etkisi ufak olacak datalardan…

15.30’da bu kez Kanada’dan tüketici fiyat endeksi açıklanacak ki Kanada Merkez Bankası’nın son dönemdeki parasal sıklaştırma yanlısı tutumunu düşününce datanın CAD paritelerine hareket getirmemesi mümkün durmuyor.

16.55’te haftanın son önemli verisi ABD’den açıklanacak… Michigan tüketici güven endeksinin 72.3’ten 72.5’e çıkması bekleniyor.

Kısacası çok önemli dataların olduğu hareketli geçecek bir haftaya görüyoruz, bol fırsatlı, bol sinyalli ve muhtemelen yine bol kazançlı bir hafta olacaktır. Bizler hep sizin kazancınız için çalışmaya devam ediyoruz.

Siz de profesyonel destek ile bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız “hemen ücretsiz üye ol” butonuna tıklamanız yeterli.

Tüm üyelerimize yeniden bol kazançlar olsun diyelim!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.