Brent Petrolde Sıkışma Dikkat Çekiyor

Brent petrol fiyatlarında 44.80 direncinin aşılamaması sonrası sıkışmanın yaşandığını görüyoruz. Teknik olarak simetrik üçgen formasyonu içerisinde oluşan fiyatlamaları yakından takip etmekteyiz. Bu noktada yükseliş hareketlerinin devamı adına 44.80 direncinin aşılmasını beklemeye devam ediyor. Bu yönde bir fiyatlamanın oluşması durumunda petrol fiyatlarında yükseliş hareketlerinin hız kazanabileceğini düşünüyoruz. Böyle bir durumda 45.45 ara direnç seviyesi ile 46.40 olarak izleyeceğimiz üçgen formasyonu hedefi ön plana çıkacaktır.

Petrol fiyatlarında aşağı yönde hareketlerin oluşması adına daha önceki raporlarımızda da önemle belirttiğimiz gibi 43.30 desteğini takip etmekteyiz. Kısa vadede bu seviyenin üzerinde kalıcılığın sağlanması yukarı tepkileri beraberinde getiriyor. Yalnız 43.30 desteği kırılabilirse emtiada satışların hız kazanma ihtimalinin kuvvetlenebileceğini ve 42.60 ara desteği ile 41.50 seviyesine kadar gevşeme söz konusu olabilir.

Kısa vadede oluşan mevcut sıkışma dikkatle izlenmeli. Kırılımın oluşacağı yöne doğru hareketlerin hızlanma ihtimalinin bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.