Bej Kitap Yayınlandı – 16.07.2014

ABD Ekonomisinde Görünüm Olumlu

ABD’nin bölgelere göre ekonomik durumununpiyasaya özetleyen Bej Kitap biraz önce açıklandı. Genel olarak ABDnekonomisindeki toparlanmayı yansıtması beklenen bir gelişmeydi. Zira Fed BaşkanınYellen’in konuşmalarına da baktığımızda bu yönde bir algı olduğunu görebiliriz.nPeki detaylarda neler var?

nn

Kitaba göre ABD’nin tüm bölgelerindenekonomik aktivite genişledi ve Haziran ayı içerisinde tüketici harcamalarınmütevazi ile ılımlı arsında seyreden bir büyüme sergiledi. Çoğu bölge ekonomikngörünüm açısından olumlu ve istihdam piyasasındaki koşullar iyileşmeye devamnediyor. Dahası her bölgede tüketici harcamalarında artış yaşanmış ve bunlarınndaha çok otomobil satışları ağırlıklı olduğu görülüyor.

nn

İmalata da değinilerek 12 bölgenin tamamındanimalatlarda artışın kaydedildiği ifade ediliyor. Ayrıca bankacılık koşullarındanda iyileşme var. Fiyat baskısının da sınırlı kaldığına değinildi.

nn

Piyasalarda gelen açıklamalara tepkinoluşmadı ama USD için iyi haberler var. Tüketici harcamalarındaki ve imalattakinartış yükselişi getirebilecek etkenlerden.

nn

Genel olarak ABD ekonomisi konusunda şunan için endişe edilecek bir şey olmadığı mesajı verilmiş. Fakat yine dentedbirli olmak gerektiğini ekleyelim.

nn

Forex Koçu sizleri piyasadakingelişmelerden habersiz bırakmaz!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.