AUDUSD İkinci Hedefimize Doğru

Avustralya’dan gece açıklanan ev kredileri %2.3 ile beklentiden daha iyi gelirken, Westpac tüketici güven endeksi %0.3 artış kaydetti…

Avustralya’dan gece açıklanan ev kredileri %2.3 ile beklentiden daha iyi gelirken, Westpac tüketici güven endeksi %0.3 artış kaydetti. 

Beklentiden daha iyi konut verisi ve önceki ayki %0.7’lik düşüş sonrası tüketici güven endeksinin bu ay %0.3 artış yaşaması sonrası AUDUSD 0.9380 üzerine kadar tırmanarak son 5 ayın en yüksek seviyelerini gördü.

Tabi bu yükselişin arkasındaki tek nedenin Avustralya’dan gelen iyi verilerin olduğunu söyleyemeyiz. Cuma günü ABD’den gelen zayıf istihdam verileri sonrası USD üzerindeki baskının sürmesi de AUDUSD’nin yeni zirveye gitmesine yardımcı olan bir faktördü.

Ayrıca Avustralya borsası da AUDUSD’deki yükselişe eşlik etti. Hükümetin doğrudan yabancı yatırımlar konusunda daha fazla liberalleşme adımları atacağı haberleriyle ASX200 endeksi son 6 yılın en yüksek seviyelerine tırmandı.

AUDUSD ilk hedefimiz 0.93 seviyesini gördükten sonra ikinci hedefimiz 0.9450 – 0.95 bölgesine doğru yükselişine devam ediyor. Gün içerisinde düşüşler alış fırsatı olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.