AUDUSD İçin Yeni Hedef Ne?

Avustralya merkez bankası RBA’nın iki hafta önceki toplantısının detaylı tutanakları dün gece yayınlandı…

Avustralya merkez bankası RBA’nın iki hafta önceki toplantısının detaylı tutanakları dün gece yayınlandı. Toplantı tutanaklarının yanında RBA başkan yardımcısı Debelle’den gelen açıklamalarda AUD paritelerine hareket getirdi.

RBA tutanaklarında önceki aya göre pek farklı bir detay dikkat çekmedi. Banka düşük faizlerin bir süreliğine daha uygun olduğuna vurgu yaparken, büyümenin genel trendin altında kalabileceğine dikkat çekiyor.

Ayrıca geçtiğimiz ay gelen iyi verilere rağmen RBA istihdam piyasasında talebin baskı altına kalmaya devam etmesini beklediğini açıkladı.

Başkan yardımcısı Debelle ise Avustralya devlet tahvillerine olan talebin güçlü kaldığını ifade etti ve özellikle Japon yatırımcılarından gelecek olan talebin artmasını beklediklerini açıkladı.

Debelle’den gelen en vurucu yorum ise azalan sermaye girişlerinin AUD’nin düşmesine neden olabileceğini söylemesiydi.

Hem Debelle’den gelen açıklamalar hem RBA toplantı tutanakları AUDUSD satışları getirdi gece boyunca ve parite Avrupa seansına da satıcılı başladı. Geçtiğimiz hafta 0.94 direncini aşamayan AUDUSD’nin geceki gelişmeler sonrası bugün içinde de baskı altında kalması beklenebilir. Düşüşün devam etmesi durumunda ilk hedef olaran 0.92 bölgesi ön plana çıkıyor.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.