AUDUSD Hedefimize Doğru

Avustralya merkez bankası RBA başkanı Stevens dün bir konuşma yaptı. Piyasa Stevens’dan son zamanlarda aşırı değerlenen…

Avustralya merkez bankası RBA başkanı Stevens dün bir konuşma yaptı. Piyasa Stevens’dan son zamanlarda aşırı değerlenen AUD’yi zayıflatıcı yorumlar beklerken Stevens konuşmasıyla mevcut kur seviyelerinden pek rahatsız olmadığı imajını verdi.

Konuşmasında AUD’nin yönü temel faktörlere bağlı diyen RBA başkanı dış ticaret hadlerindeki düşüşe bağlı olarak AUD’nin de geri çekilmesi sürpriz olmaz dedi. İnşaat sektöründe bir patlama beklediğini paylaşan Stevens, enflasyon da ise aşırı bir yükselme beklemediğinin altını çizdi.

Stevens faizlerde bir süre değişiklik beklemediğini tekrar vurgu yaptı ve madencilik sektöründen diğer sektörlere doğru geçiş konusunda ikna edici sinyaller var dedi.

AUDUSD’de 0.90 altından bu yana yukarıları gösteriyoruz ve Stevens’dan gelen açıklamalar daha da yukarıların önünü açtı diyebiliriz. 0.93 hedefimze bağlı kalmaya devam ediyoruz ve gevşemlerde alış tavsiye ediyoruz. Gün içinde özellikle 0.92 bölgesine doğru bir gevşeme alış fırsatı olur diye düşünüyoruz. Forex Koçu AUDUSD’de hem sinyalleri hem paylaştığı raporlarla üyelerine doğru yönü gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.