Asya Seansında Yaşananlara Bir Göz Atalım

Asya seansında borsalar günü karışık bir seyirde tamamladı. Japonya Nikkei 25 endeksi günü primli %0.41 tamamlarken, Avustralya ASX 200 endeksi ise günü hafif ekside %0.24’de tamamladı. Güney Kores KOSPI endeksi ise günü yatay seviyelerde noktaladı.

Gece Japonya’dan cari hesap verisi açıklandı. 1.89 trilyon ile veri beklentide geldi. Piyasanın beklentisi 1.90 trilyon yen olması yönündeydi. Yeni Zelanda’dan ise NZ imalat endeksi önceki veriyle aynı 56.5 geldi. Gelen verilerin pariteler üzerindeki etkisi son derece sınırlı oldu.

Dün USDJPY’de geri çekilmenin yaşandığına şahit olduk fakat 108.20 bölgesinden bugün alıcılar devreye girdi ve toparlanma yaşanıyor. USDJPY’de 109.50-110.00 direnç bölgesinin geçilmesiyle yükseliş iyice hız kazanabilir. Aşağıda ise sırasıyl 108 ve 107.50 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Bugün İngiltere’den faiz kararı ve enflasyon raporu açıklanacak ve sonrasında BoE başkanı Carney mikrofon başına geçecek. Öğleden sonra GBP paritelerinde önemli hareketlenmelere şahit olabiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.