Ankara’da Patlama – 13.03.2016

Son Dakika: Ankara’da Bombalı Saldırı

Haziran ayından itibaren ülkemizin bir çok yerinde bombalı saldırı düzenlendi. Ne yazık ki bir kaç saat önce Ankara’da şiddetli bir patlama meydana geldi. Ankara valiliği, Kızılay’da Atatürk Bulvarı üzerinde meydana gelen şiddetli patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiğini 75 kişinin yaralandığını duyurdu. 
Kızılay’da gerçekleşen patlamanın ardından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda yaya ve araş girişine izin verilmiyor. Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi, polis ekiplerince Kızılay meydanında geniş güvenlik önlemleri alındı. Araç ve yaya girişine polis tarafından izin verilmeyen meydan üzerinde emniyete ait bir helikopterin kontrol uçuşu yaptığı belirtildi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla Ankara’daki patlamayla ilgili toplantı yapılacağı bildirildi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik zirvesi Başbakanlık Resmi Konutu’nda gerçekleştirilecek. Toplantının, ilgili bakanlar ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla gerçekleştirileceği belirtildi.
Yaşanılan bu talihsiz olayların artık bir an önce son bulmasını istiyoruz. Patlama sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine sabır diliyoruz. Bu olayların piyasa açılışında paritelere yansıması olabilir. Özellikle xxx/TRY paritelerinde yukarı yönlü hareketler yaşanabilir. Diğer yandan bugünden itibar piyasalar 27 Mart tarihine kadar piyasalar 23.00’da başlayacak. Türkiye’nin yaz saati uygulamasına geçmesinden sonra piyasa açılışı eski saatine dönecek.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.