ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor? – 16.05.2016

İşte size yorumlar.

Geçtiğimiz hafta sarı metalde karışık bir görünüm vardı. ALTIN haftaya alıcılı bir başlangıç yaptı. Çin’den gelen verilerin beklenti altı kalması ve Brexit riskinin artması nedeniyle değerli metal güvenli liman olarak alıcı buldu ve 1285 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat son dakikalarda ayıların devreye girmesinden sonra geri çekilme yaşanıyor.  Kısa vadede 1270 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hafta ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın gözü ve kulağı FOMC tutanaklarında olacak. Geçtiğimiz toplantıda Fed faizleri beklendiği gibi sabit tutmuştu ve ileriye dönük faiz artışıyla ilgili bir sinyal vermemişti. Tutanaklarda geçtiğimiz toplantıda konuşulan konular detaylarını öğreneceğiz.

Tutanaklardan güvercin tonda açıklamaların gelmesi ve ABD’den gelen verilerin beklentileri karşılamaması durumunda sarı metalde yukarı iştahı devam edebilir. 1240-1245 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgenin üzerinde gerçekleşecek olan haftalık kapanışlar yukarıların habercisi olmaya devam edecek. Aksi durumda 1240 bölgesinin ve sonrasın 1200 bölgesinin çözülmesiyle ayı piyasası hakimiyetinden bahsedebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.