ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor?

ALTIN 1280 bölgesi üzerinde kalıcı bir atak gerçekleştiremedikten sonra ayılar devreye girdi ve geri çekilme yaşandı. Geçtiğimiz hafta Yellen güvercin bir tutum sergilesede sarı metalkdei yükseliş kalıcı olmadı.

Diğer yandan ABD’den gelen istidam raporunun beklentilerin üzerinde kalması değerli metalde geri çekilmeleri beraberinde getirdi. Bu hafta ekonomik takvime baktığımızda FOMC tutanakları göze çarpıyor. Tutanaklarda geçtiğimiz toplantıda konuşulan konuların detaylarını takip edeceğiz. Piyasa faiz artışının zamanlaması ile ilgili ipuçu bulmaya çalışacak.

Önceki raporlarda belirttiğimiz gibi sarı metalde yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük kapanışların yaşanması gerekiyor. Sarı metalde yeniden yükselişin yaşanması için gümüşün öncülüğüne ihtiyaç var. Aşağıda 1214 bölgesi üzerinden 50 günlük hareketli ortalama seviyesi geçiyor. Bu bölgenin çözülmesiyle geri çekilme hız kazanabilir. Aşağıda 1200 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden ayı piyasasından bahsedebilmemiz için bu bölgenin tamamen alınması gerekiyor.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.