Altını Bu Hafta Neler Bekliyor – 14 Kasım 2016

Altında Boğalara Geçit Yok!

Geçtiğimiz hafta ABD seçimleri nedeniyle değerli metalde önemli hareketlenmeler yaşandı. Seçimler sırasında eyaletlerden Trump isminin çıkması yatırımcıları güvenli liman arayışına itti. Güvenli liman dendiğinde akla her zaman değerli metal gelmiştir. Seçim gecesi boyunca belirsizlik nedeniyle değerli metalde alıcılar devreye girdiler ve 1337 seviyesine yükseliş gerçekleşti.

Seçimler Trump’ın galibiyeti ile neticelendi. Seçim sonrasında Trump’tan olumlu tonda açıklamaların gelmesi dolar alıcılarını devreye soktu ve değerli metalde sert bir geri çekilme yaşandı 1212 bölgesi altına geri çekilme yaşandı. Bugün ABD’den önemli bir veri açıklanmadı. Hafta boyunca ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak.

Özellikle ABD’den gelecek olan enflasyon ve perakende verileri USD için son derece önemli olacak. Gelecek olan verilerin beklentileri karşılaması durumunda ayılar iyice devreye girebilirler. Aksi senaryoda ise değerli metalde boğaların rahat nefes aldığına şahit olabiliriz. Değerli metalde yükselişlerde sırasıyla 1225, 1240 ve 1260 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise destek olarak 1210, 1200 ve 1190 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.