ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor? – 11.07.2016

Son dönemde piyasalarda kaos ortamının hakim olması sarı metalin güvenli liman olarak alıcı bulmasını sağladı. Geçtiğimiz hafta alıcıların devreye girmesinden sonra 1375 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat ABD istihdam raporu sonrasında ALTINda ani yön değişimleri yaşandı.

Tdi değişimi verisinin beklentiden iyi gelmesi sarı metalde düşüşleri getirdi fakat sonrasında kötü maaşlar verisinin fiyatlanmasından sonra sarı metalde keskin bir yükseliş yaşandı. Bugün Asya seansının ilk bölümünde alıcılar devreye girmeye çalıştı fakat bir türlü 1375 bölgesi alınamadı ve gün içerisinde geri çekilme yaşandı.

Bu hafta ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle Cuma günü ABD’den gelecek olan enflasyon ve perakende verileri sarı metale büyük hareketler getirebilir. Sarı metaldeki yükselişin devam etmesi için Gümüşün yukarı iştahını sürdürmesi gerekiyor. Aşağıda 1350 ve 1335 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise 1380 ve 1400 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.