Altını Bu Hafta Neler Bekliyor? – 06 Mart 2017

Altında Düşüş Devam Edecek mi?

ONS Altın fiyatları bu hafta ABD’den açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine odaklanmış durumda. Fed’in Mart ayında faiz artırım ihtimallerinin iyice güçlenmesi dolar endeksinde ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yükselişlere sebep oldu.

Tahvil faizlerindeki yükseliş ve piyasaların Trump belirsizliklerini şimdilik bir kenara bırakmasıyla altın 1262 dolarlardan 1222’lere kadar geriledi. Bu hafta tarım dışı istihdam verilerin beklentiye paralel veya beklentilerden daha iyi gelmesi halinde sarı metal üzerindeki satış baskısının artması çok güçlü ihtimal.

Yükselişlerin devam etmesi halinde 1250 bölgesi ve buranında üzerinde 200 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1262 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise daha önce düşüşlerin bir çok kez tepki geldiği 100 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1212 bölgesi desteğine dikkat etmekte fayda var. Beklentilerin üzerinde gelecek tarım dışı istihdam verileriyle bölgenin kırılmasıyla sert düşüşler yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.