ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor? – 04.07.2016

Piyasalarda belirsizliklerin arttığı dönemlerde yatırımcılar güvenli liman arayışına yöneliyorlar. Güvenli liman dediğimizde aklımıza ilk olarak ALTIN geliyor. Son dönemlerde yatırımcıların sarı metale talep gösterdiğine şahit olduk. Bugün de Asya seansında alıcıların devreye girmesiyle 1357 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Bu hafta ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir çok veri açıklanacak. Fakat bugün bağımsızlık günü nedeniyle ABD’de piyasalar kapalı olacak ve bu sebeple gün boyunca hacim düşük olabilir. Bu hafta ABD’den ISM imalat PMI, FOMC tutanakları, ADP tarım dışı istihdam değişimi ve istihdam raporu açıklanacak. USD için son derece önemli veriler olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle Cuma günü gelecek olan istihdam raporunun geçtiğimiz ay gibi hayal kırıklığı yaratması durumunda USD üzerinde büyük bir baskı oluşabilir. Sarı metalde yukarıda 1360 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise sırasıyla 1330 ve 1315 bölgelerini önemli destek olarak takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.