ALTINda Son Durum – 03.08.2016

Geçtiğimiz hafta FOMC kararlarından itibaren yıldızlaşan ALTINda güvenli liman alımlarının da gelmesiyle birlikte boğaların hakimiyet sahibi olduğunu görmüştük. Bugün ise Dolar tarafında yaşanan toparlanma ile sarı metal güne başladığı seviyelerin altında devam ediyor.

ABD’den bugün ADP tarım dışı istihdam değişimi 179 bin ile beklentilerden iyi gelirken geçtiğimiz ayın verisi 176 bine yukarı yönlü revize edildi. Final hizmetler PMI ise 51.4 ile beklentiden iyi gelirken, ISM imalat dışı PMI 55.5 ile beklentilerin hafif altında kaldı.

Yarın ABD’den açıklanacak çok önemli bir veri karşımıza çıkmıyor ancak cuma günü gelecek olan tarım dışı istihdam verileri ALTIN’ın yeniden yazabilir. Özellikle maaşlar tarafında iyileşme yaşanması dolar için son derece pozitif olur ve bu senaryoda ALTINda yeniden 1340 bölgesi altına bir hareket gelebilir. Ardından aşağıda 1320 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Tam tersi senaryoda ise dolar üzerindeki baskı artarsa yukarıda 1375 bölgesi hayati önem taşıyor. Tamamen kırılmasıyla ayıların tadı tamamen kaçabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.