ALTINda Gülme Sırası Bugün Ayılarda

ONS ALTIN RAPORU YORUMU – 21.03.2016

Geçtiğimiz hafta Fed’in güvercin bir tutum sergilemesi USD satışlarını beraberinde getirdi. ATLINda ise 1270 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat bu bölge üzerinde günlük kapanışlar gelmediği için kar alımları geldi ve sarı metalde 1240 bölgesine geri çekilme yaşandı.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Haftanın ilk işlem gününde sarı metalde ayıların daha istekli olduğuna şahit oldu. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle gelecek olan çekirdek dayanıklı malların siparişleri ve büyüme verisi son derece USD için önemli.

Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması sarı metaldeki toparlanmanın hızını kesmeye devam edebilir. Sarı metalde 1220 bölgesinin geçilmesi yeniden ayılar mı dönüyor sorusunu akıllara getirebilir. Önceki raporlarımızda da belirttiğimiz gibi sarı metalde yükselişin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerindeki günlük kapanışları devam etmesi gerekiyor. Diğer yandan Gümüş’ten gelecek olan yukarı yönlü hareket de sarı metalin yukarı iştahını destekleyebilir. Yukarıda 1270 ve sonrasında 1280 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1220 ve 1200 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.