ALTINda Gözler ABD Verilerine Çevrildi

Hareketli bir günü geride bırakıyoruz. DAX yükselişini bugün de yükselişini sürdürürken FTSE 100 endeksinde %0.50’ye yakın bir kayıp var. BIST 100 ise günü %1.50’ye yakın artıda tamamladı. Bugün dünkü hafif toparlananın ardından bugün yine ALTIN üzerinde baskı oluştuğuna şahit olduk.

ABD’den açıklanan haftalık işsizlik başvuruları 254 bin ile beklentilerden iyi geldi ve ÜFE de %0.5 ile beklentilerin üzerinde gelerek dolar için son derece pozitif oldu. Verilerin ardından sarı metalde geri çekilmenin hız kazandığına şahit olduk. Asıl dananın kuyruğu ise yarın ABD’den gelecek olan enflasyon ve perakende satışlar rakamları ile kopacak.

Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması ile ALTINda düşüşlerin hız kazandığına şahit olabiliriz. Aşağıda ilk önemli destek 1320 ve ardından 1305’lerde boğalar pusuda bekliyor olacak. Piyasalarda risk iştahını artmış olması ile birlikte gelecek olan verilerin hayal kırıklığı yaratması halinde yukarı yönlü hareketin biraz daha sınırlı kaldığına şahit olabiliriz. Yukarıda 1345 ve 1360’lar önemli direnç bögeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.