ALTINda FOMC Tutanakları Bekleniyor

ALTINda boğalardan bugün sonunda hayat belirtisi geldi ve hem sarı metalin güvenli liman olarak talep görmesi hem de dolardaki zayıflık sebebiyle gün içerisinde 1236 bölgesine kadar yükselişlere şahit olduk. Bugün ABD’den ISM imalat dışı PMI 54.5 ile beklentilerden iyi olarak açıklandıktan sonra bu seviyelerden ayıların devreye girmesi ile ise 1226 bölgesine doğru bir gevşeme yaşandı değerli metalde.

Yarın ise sarı metalde ayılar ve boğalar FOMC tutanaklarına odaklanmış olacak. Fed eğer Yellen gibi faiz artışı ile ilgili temkinli, güvercin bir tutum sergilemeye devam ederse boğaların sazı ellerine almasıyla yükselişler yaşanabilir. Tam tersi senaryoda şahin bir Fed ile karşılaşırsak da ayıların yeniden sahneye çıkışlarını izleyeceğiz.

Sarı metalde yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1230 ve 1240 bölgeleri önemli direnç olarak çalışabilir. Bu bölgeler üzerinde kapanışlar gerçekleşmeden toparlanmanın devam etmesi şimdilik zor gözüküyor. Yeniden baskının artması ile birlikte ise aşağıda 1215 ve 1200 bölgeleri son derece önemli destek konumunda. Bu bölgelerin teker teker geçilmesiyle ayılar yeniden hakimiyetlerini geri alabilirler.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.