Altında Boğaları Tutana Aşk Olsun! – 08 Şubat 2017

Altında Yükseliş Sürüyor

Trump belirsizlikleri ile birlikte yatırımcıların güveli liman arayışına yönelmesi son dönemde Altın ve Japon Yeni’nin dolar karşısında değer kazanmaya devam etmesine sebep oluyor. Bugün ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yaşanan düşüş de sarı metalin yukarı yönlü hareketine devam etmesini destekledi ve 1240 üzerine kadar bir yükselişe şahit olduk.

Hatırlayacağımız gibi geçtiğimiz sene başlarında Çin belirsizlikleri ile sert yükselen Altın bu sene de benzer hareketler sergileyerek Trump etkisiyle parlamaya devam ediyor. 1240 bölgesi son derece kritik ve bu bölge üzerinde kalınmasıyla 200 günlük hareketli ortalamasının geçtiği 1265’lere kadar yükseliş devam edebilir.

Dolar endeksinde ise yükselişlerin yeniden hız kazanması ve piyasalardaki Trump tedirginliklerinin azalmasıyla birlikte sarı metalde yaşanacak düşüşlerde sırasıyla 1230, 1222 ve 1210 bölgelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Bu hafta ABD’den açıklanacak birincil derecede önemli bir veri olmamasından dolayı piyasalardaki risk-off modunun devam etmesiyle altında da toparlanma sürebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.