Altında Boğalar Geri Döndü! – 23 Şubat 2017

Altın Yükselişe Devam Edecek mi?

Altın fiyatları FOMC tutanakları sonrası dolar endeksinde yaşanan düşüş ve ABD tahvil faizlerindeki gerileme ile birlikte yönünü yukarı çevirdi ve 1245 direncini aşarak son üç ayın en yüksek seviyelerine kadar yükselmiş durumda. Bugün ABD Hazine Bakanı Mnuchin’in vergi reformları hakkında net bilgiler vermekten kaçınması dolar üzerinde baskı oluşturuyor diyebiliriz.

Atlanta Fed Başkanı Lochart da bugün önemli açıklamalarda bulundu. 2017’de iki veya üç faiz artışı beklediğini söyleyen Lochart açıklanan verilerin Fed’in faiz artışı politikası için son derece destekleyici olduğunu dile getirdi. ABD’den her perşembe olduğu gibi açıklanan haftalık işsizlik başvuruları ise 244 bin ile beklentilerin hafif üzerinde gelse de pariteler üzerindeki etkisi sınırlı oldu.

Sarı metalde yükselişlerin devam etmesi halinde 1250 ve buranın üzerinde 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 1262 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Geri çekilmelerde ise sırasıyla 1235, 1230 ve 1220 bölgesi desteklerinin dikkate alınmasını öneriyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.