Altında Bir Sonraki Hedef Neresi? – 30 Kasım 2016

Bugün Ayıların Keyfi Yerinde

Dün ABD’den gelen büyüme verisi beklentileri karşıladı fakat USD alıcılarının iştahlı bir görüntü sergilememesi nedeniyle değerli metalde alıcılar devreye girmişti. Bugün Asya seansında 1195 bölgesine yükseliş gerçekleşti fakat bu seviyelerden satıcıların devreye girmesinden sonra geri çekilme yaşandı.

Bugün ABD’den önemli veriler açıklandı. ADP özel sektör istihdam değişimi beklentiden iyi 216 bin gelirken, Chicago PMI da beklentiden iyi 57.6 geldi. Askıdaki konut satışları ise beklentiden kötü %0.1 geldi. Açıkçası gelen verilerin sarı metal üzerindeki etkisi sınırlı oldu. Bugün dolar endeksinde yaşanılan toparlanma nedeniyle değerli metalde satıcıların iştahı iyice kabardı ve 1180 seviyesi altına geri çekilme yaşandı.

Yarın ve Cuma günü ABD’den gelecek olan veriler değerli metalde hareketliliği devam ettirecek. Cuma günü gelecek olan veriler Aralık ayı Fed toplantısı öncesindeki son istihdam verileri olacak. Bu sebeple gelecek olan veri dizisini yakından takip etmekte fayda var. Tdi değişi verisinin yanında maaşlar verisinde de yaşanılacak olan iyileşme değerli metalde iyice ayıları devreye sokabilir. Değerli metalde 1170, 1150 ve 1140 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yükselişlerde ise 1200, 1210 ve 1225 seviyelerini direnç olarak dikkate alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.