ALTINda Ayılar Geri Mi Dönüyor?

Son günlerde ALTINa baktığımızda boğaların yorgun düştüğüne ve ayıların geri döndüğüne şahit olduk. Dün Belçika’da yaşanan talihsiz olaylardan sonra sarı metal güvenli liman olarak alıcı buldu ve 1260 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat bu bölgeden ayıların devreye girmesiyle sert bir geri çekilme yaşandı.

Ekonomik takvime baktığımızda son günlerde ABD’den birincil derecede öneme sahip verilerin açıklanmadığına şahit olduk. Yarından itibaren ABD’den önemli veriler açıklanacak. Piyasanın gözü yarın çekirdek dayanıklı malların siparişlerinde, Cuma ise çeyreklik final büyümede olacak.

Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması durumunda sarı metalde ayıların baskısı iyice artabilir. Önceki raporlarda belirttiğimiz gibi değerli metalde toparlanmanın kalıcı olması için 1250 bölgesi üzerinde günlük kapanışların yaşanması gerekiyor. Aksi durumda 1220 bölgesi altındaki günlük kapanışlar ise düşüşlerin devam edeceğinin habercisi olabilir. Yukarıda 1250 ve 1260 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1200 bölgesi son derece önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.