ALTIN Yeni Haftaya Nasıl Bir Başlangıç Yaptı?

Brexit belirsizliğinin devam etmesi nedeniyle piyasalarda volatilite iyice artmış durumda. Bu gibi dönemlerde yatırımcılar güvenli limanlara yöneliyor. Güvenli liman deyince de her zaman ALTINın yatırımcıların talebini karşıladığını çok iyi biliyoruz.

Son dönemde Brexit anketlerinden çıkalım oylarında artış yaşandı ve bu durum sonucunda sarı metalde alıcılar devreye girdi ve keskin yükseliş yaşandı fakat geçtiğimiz hafta millet vekilinin öldürülmesinden sonra değerli metalde sert bir geri çekilme gerçekleşti. Hafta sonu kalalım kampında artış yaşanması ve referandumun iptal edilmesi ile ilgili dilekçelerin imzalanmaya başlanması nedeniyle sarı metal haftaya gapli bir başlangıç yaptı.

Bugün sarı metalde ani yön değişimleri yaşandı fakat ayıların son dakikalarda ağırlık koyduğunu söyleyebiliriz. 1277 bölgesinin alınmasıyla çözülme hız kazanabilir. Yukarıda ise 1300 ve 1305 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Brexit anketleri ve referandumu nedeniyle sarı metalde bu hafta bolca hareketlilik yaşanacağını söyleyebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.