Altın Yeni Haftaya Nasıl Bir Başlangıç Yaptı? – 17 Ekim 2016

Altın Enflasyon Rakamlarını Bekliyor!

Geçtiğimiz hafta değerli metalde kanal hareketi gerçekleştiğine şahit olduk. Bandın yukarısında 1264.5 seviyesi, bandın altında ise 1246 seviyesi bir türlü alınamadı. FOMC tutanaklarından da ileriye dönük bir sinyal çıkmaması değerli metalde ters yönlü hareketlerin yaşanmasına neden olmuştu.

Haftanın ilk işlem gününde ABD’den önemli veriler açıklandı. ABD’den Empire state imalat endeksi beklentiden kötü -6.8 gelirken, kapasite kullanım oranı da beklentiden hafif kötü %75.4 geldi. Sanayi üretimi de %0.1 ile beklentileri karşılayamadı. Bugün değerli metalde alıcılar devreye girmeye çalıştılar fakat 1257 bölgesi bir türlü tamamen alınamadı. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak.

Yarın ABD’den gelecek olan enflasyon verileri USD için son derece önemli olacak. Özellikle enflasyon tarafı Fed’in yakın takibinde. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması durumunda değerli metalde önemli destek seviyeleri denenebilir. Aksi durumda ise sarı metalde alıcılar rahat nefes alabilirler. Değerli metalde 1265, 1280 ve 1290 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise sırasıyla 1250, 1240 ve 1225 seviyelerini destek olarak takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.