Altın İşlemi Sevenler Bu Verileri Kaçırmasınlar! – 26 Ekim 2016

Bu ABD Verileri Kaçmaz

Piyasalarda belirsizliklerin olması nedeniyle değerli metalde boğaların devrede olduğunun altını çizmiştik. Bugün değerli metalde bir türlü 1276 seviyesi alınamadı ve ABD seansının açılmasıyla birlikte ayılar devreye girdi ve 1270 bölgesi altına geri çekilme yaşandı.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. ABD’den flaş hizmetler PMI beklentiden iyi 54.8 gelirken, yeni konut satışları beklentiden kötü 593 bin geldi. Açıkcası gelen verilerin değerli metal üzerinde pek de bir etkisi olmadı.

Yarın ve Cuma günü ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Piyasalar yarın çekirdek dayanıklı malların siparişini, Cuma günü ise büyümeyi takip edecek. Gelecek olan her iki veride USD için son derece önemli olacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması durumunda değerli metalde yeniden ayılar devreye girebilir. Bu gelişmeler dışında Altın ile Gümüş arasındaki ilişkinin de iyi takip edilmesi gerekiyor. Değerli metalde yükselişlerde direnç olarak 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin takip edilmesi gerekiyor. Aşağıda ise 1250, 1240 ve 1225 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.