ALTIN Haftayı Nasıl Geçirdi?

ALTIN bu haftaya alıcılı bir başlangıç yaptı ve hafta boyunca da öyle devam etti. Baktığımızda piyasalarda volatilitenin arttığı dönemlerde sarı metal güvenli liman olarak talep görme cazibesini kullanmayı son derece iyi bildi. Bu hafta da yatırımcıların güvenli liman olarak sarı metali tercih ettiğini gördük.

Haftanın geneline baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. FOMC tutanaklarının da piyasaları heycanlandırmadığına şahit olduk. Haftaya ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Gelecek olan verilerin sarı metale hareket getirmesini bekliyoruz.

Bu hafta ALTINda 1243 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Tabi ki de yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde gerçekleşecek olan günlük kapanışlara ihtiyaç var. Önceki raporlarımızda da belirttiğimiz gibi bu yükselişin kalıcı olması için Gümüş’ten bir öncülük görmemiz gerekiyor. Aşağıda 1220 bölgesi son derece önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölge üzerinden 50 günlük hareketli ortalama seviyesi geçiyor. Yeniden ayı piyasasından bahsedebilmemiz için 1200 bölgesinin altının görülmesi gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.