Altın Haftaya Nasıl Başladı? – 17 Nisan 2017

Altında Son Durum!

Son günlerde hem Orta Doğu’da yaşanan olaylar hem de Kuzey Kore – ABD gerginlikleriyle jeopolitik risklerde artış yaşanması güvenli liman olma özelliği ile öne çıkan altının talep görmesine sebep oldu. Asya seansında 1295’lere kadar yükselen ons altın buralardan satıcıların devreye girmesiyle bir miktar gevşiyor.

Bugün de Avrupa’da Paskalya Tatili sebebiyle piyasaların kapalı olması ile Cuma günü olduğu gibi düşük hacimle karşı karşıyayız ve her ne kadar günün tek öne çıkan verisi ABD’den Empire State imalat endeksi 5.20 ile beklentilerden kötü gelse de piyasalardaki etkisi son derece sınırlı oldu. Ancak yarından itibaren özlediğimiz hareketlilik geri gelebilir.

Kritik seviyelerden bahsedecek olursak hala yükseliş kanalı içerisinde hareketini sürdüren altında 1295 – 1300 bölgesi ilk önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Piyasalardaki tedirginliklerin devam etmesi ve dolardaki zayıflık sürerse bu bölge üzerine sert bir yükseliş şaşırtıcı olmamalı. Geri çekilmelerde ise 1280 ve 1260 seviyelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.