Altın ABD Büyüme Verisini Bekliyor! – 27 Ekim 2016

Bugün Altında Neler Yaşandı?

Değerli metalde dün 1276 seviyesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat bu seviyeden ayıların devreye girmesinden sonra 1265 seviyesi altına geri çekilme yaşandı. Bugün Asya seansında alıcıların devreye girmesinden sonra 1272 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Fakat dolar endeksindeki toparlanmanın devam etmesinden sonra sarı metalde yeniden satıcılar devreye girdiler.

Bugün ABD’den çekirdek dayanıklı malların siparişleri beklentide %0.2 gelirken, çekirdek dayanıklı malların siparişleri beklentiden kötü %-0.1 geldi. Bu verilerden sonra gelen askıdaki konut satışları ise beklentiden iyi %1.5 geldi. Açıkcası gelen veriler değerli metale kalıcı hareket getirmedi. Bu verilerden sonra artık piyasaların dikkati yarın ABD’den gelecek olan büyüme verisine çevrildi.

Yarın ABD’den gelecek olan büyüme verisinin beklentileri karşıladığı senaryoda değerli metalde keskin bir geri çekilme yaşanabilir. Aksi senaryoda ise değerli metalde önemli direnç seviyelerinin alındığına şahit olabiliriz. Önümüzdeki dönemde ABD’de gerçekleşecek olan başkanlı seçimleri değerli metalin kısa vadedeki kaderini belirleyecek. Değerli metalde sırasıyla 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1250, 1240 ve 1225 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.