ALTIN 1305 Bölgesi Üzerini Görecek Mi?

Son dönemde ALTINda boğaların sazı eline almasıyla önemli direnç bölgeleri bir bir geride bırakıldı. Bugünde sarı metalde alıcıların devreye girmesinden sonra 1300 bölgesi üzerinde yükseliş gerçekleşti fakat gün ortasından sonra kar alımlarının gelmesiyle geri çekilme yaşandı.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den ISM imalat PMI açıklandı. Gelen veri 50.8 ile piyasanın beklentisi altında kaldı. Verinin detaylarına baktığımızda kötü bir veri olmadığını söyleyebiliriz. Hafta boyunca ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Her zaman olduğu gibi her ayın ilk haftası açıklanan tarım dışı istihdam değişimi verisi Cuma günü açıklanacak. USD için son derece kritik bir hafta bizi bekliyoruz.

Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması ve istihdam raporunun beklentileri karşılaması USD için pozitif olacaktır. Özellikle maaşlar verisinde yaşanılacak olan iyileşme USD üzerindeki baskının bir miktar azalmasını sağlayabilir. Dediğimiz gibi yükselişlerin devam etmesi için 1240 bölgesi üzerinde haftalık kapanışların gerçekleşmesi gerekiyor. Sarı metal 1280 bölgesi üzerinde tutunmaya devam ettiği sürece 1305 bölgesi konuşulmaya devam edecektir. Bu bölgenin geçilmesi yükselişlerin iyice hız kazanması anlamına gelecektir. Aşağıda 1280 ve 1270 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.