Almanya’dan Bir İyi Bir Kötü Veri

Dün ECB’den gelen karalar sonrası esen fırtınanın ardından Asya seansında sakin bir seyir izledi piyasalar. Majör pariteler ve ALTINın yanında…

Dün ECB’den gelen karalar sonrası esen fırtınanın ardından Asya seansında sakin bir seyir izledi piyasalar. Majör pariteler ve ALTINın yanında Asya borsalarında da yatay bir seyir vardı.
Gece Avustralya’dan inşaat endeksi, sabah ise Almanya’dan ticaret dengesi ve sanayi üretimi rakamları açıklandı. Avustralya AIG inşaat endeksi geçtiğimiz günlerde açıklanan hizmetler ve imalat endeksleri gibi önceki göre artarak 46.7 oldu.
Sabah saatlerinde gelen Almanya verileri ise karışık bir tablo çiziyor. Sanayi üretimi %0.2 ile beklenti altı kalırken, ticaret dengesi 17.7 milyar ile beklentilerden daha iyi bir performansa işaret ediyor.
Piyasanın tüm dikkati ECB kararlarının ardından artık bugün öğleden sonra açıklanacak olan ABD istihdam verilerine çevrilmiş durumda. Tarım dışı istihdam değişimi için 214 binlik bir beklenti varken işsizlik oranının %6.3’den %6.4’e yükselmesi bekleniyor. Her zaman olduğu gibi beklentiden farklı veriler tüm piyasalarda keskin hareketlere neden olabilir.
Forex Koçu dün ECB kararları sırasında olduğu gibi bugün ABD istihdam verileri açıklanırken de üyelerine canlı yayın, rapor ve sinyalleriyle tam destek verecek.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.