ABDden Tarım Dışı Verisi Ne Olur?

Bu hafta ABD den 3 adet önemli istihdam verisi açıklandı.

Öncelikle ABD’deki ADP (Özel Sektör) Tarım Dışı İstihdam Verileri beklenen 205K dan biraz fazla 209K olarak açıklandı.

Aynı zamanda bugün açıklanan haftalık işsizlik başvurularındaki 6 binlik düşüş ve işçi çıkarımlarındaki %8.8lik düşüş yarın açıklanacak olan İşsizlik Oranları ve Tarım Dışı İstihdam verilerini daha da önemli hale getiriyor.

Tarım Dışı İstihdam Verileri ABD’den gelen en önemli veriler arasında.

Eğer bu veri beklentinin dışında gelirse USDde hareket çok keskin olabilir.

FED’in yaptığı açıklamalara göre resesyon nedeniyle işini kaybeden 5.3 milyon insan var ve toparlanma istenilen rakamlarda ilerlemeye devam ediyor. Öte yandan Varlık Alımları için henüz beklemede olduklarından bahsediyorlar.

Özetle, bu haftanın verileri genel olarak beklentide olarak nitelendirilebilir. Yarın ki tarımdışı istihdam verisi, beklentinin dışında gelirse, bu sebeple hareket daha keskin olacak. Eğer veri istihdam da bir gelişme sunarsa, parasal genişleme askıya alınabilir ve bu da dolar da ciddi değer kazancı yaratır. Aksi durumda USD son günlerde kazandıklarını geri verecektir.

Yarın istihdam verisi sırasında keskin hareketler olacağından, bizi mutlaka platformumuzda online olarak izlemenizi ve sinyallerimize uymanızı, fırsaltarı yakalamanızı tavsiye ediyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.