14-18 Mayıs Forex ve ALTIN Fırsatlar

Bu hafta karşımıza fırsat çıkaracak çok ABD verisi var.. Avrupa bölgesinden gelen haberler de önemini gittikçe arttırmaya devam ediyor. Bakalım Doların yine bol değerlenme yaşadığı bir hafta mı geçireceğiz yoksa mevcut gidişatın yönünü değiştirecek yeni gelişmeler olacak mı?

Haftanın karşımıza çıkacak fırsatları şunlar;

Pazartesi 12.00 Avrupa Sanayi Üretimi: Avrupa da politik anlamda işlerin karışması EUR ya zarar verirken, ekonomik olarak sanayinin ne yöne gittiği önemli.. Beklenti 0.5% lik büyüme açıklanması yönünde. Beklentinin en az 0.2-0.3% farklı gelmesi durumunda bizden EURUSD sinyali gelebilir.

Salı 12.00 Almanya ZEW Ekonomik Güveni: Almanya’dan gelen ZEW verisi çoğunlukla veri sırasında EUR lu paritelerde ciddi hareketler getiriyor. Salı nın önemli verilerinden.

Salı 12.00 Avrupa Büyüme: Avrupa’dan gelecek flaş büyüme verisi önemli. Aslında büyüme nin aksine 0.2% lik küçülme bekleniyor olsa da, önceki açıklama olan 0.3% lük küçülmeden olumlu sayılabilir. Almanya verisi ile beraber gelecek olması aynı dakikada büyük hareketlerin meydana geleceğini gösteriyor.

Salı 15.30 ABD TÜFE ve Perakende Satışlar: ABD den TÜFE ve çekirdek TÜFE verileri açıklanacak. Beraberinde pereakende satışlar verisi de var. Kısacası Salı günü önemli bir gün. ABD verileri ALTIN da da net hareket getirir.

Çarşamba 11.30 İngiltere İşsizlik Başvuruları: Geçtiğimiz hafta küresel bazda açıklanan olumlu istihdam verilerinden ssonra bakalım İngiltere de bu trende eşik edecek ve beklenenden düşük bir işsizlik başvurusu rakamı açıklayacak mı? GBPUSD ve EURGBP sinyali gelebilir

Çarşamba 21.00 ABD Faiz Kararı Toplantı Tutanakları: Çarşamba günü ABD den faiz kararı toplantı tutanakları açıklanacak. ALTIN ve tüm USD li paritelerde ciddi hareketler getirebilecek bu veri de, geçtiğimiz faiz kararı alınırken, endişelerin ne yönde olduğunu ve daha çok gevşemeye dair bir sinyal var mı, bunu göreceğiz. Yayındayız.

Perşembe 15.30 ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları: Her hafta olduğu gibi bu hafta da açıklanan ABD işsizlik başvuruları çok önemli olacak. ABD yeni varlık alımına gidecek mi gitmeyeceklerimi soruları süredursun, piyasa artık bunun istihdam verilerinin yolundan getiğini anlamış durumda. Bu sebeple beklenti üzerinde gelen tüm işsizlik başvuruları, ALTIN da alım getiriyor.

Perşembe 17.00 ABD Philly Fed İmalat Endeksi: Philadelphia FED bölgesinden gelecek olan imalat endeksi verisi ABD nin önemli imalat bölgesinden gelmesinden ötürü önemli.. 10.6 lık beklenti, geçtiğimiz ayki 8.5 lik açıklamanın üzerinde.

Cuma 15.30 Kanada TÜFE: Kanada’dan gelecek olan TÜFE verileri geçtiğimiz hafta 1.0000 seviyesini zorlayan USDCAD in bu seviyenin neresinde kalacağını doğrulaması adına önemli olacaktır.

Kısacası her zamanki gibi yine gün içi AL/SAT fırsatlarının yoğun olduğu bir haftaya giriyoruz. Döviz Destek yayınlarına siz de katılın, siz de bu fırsatları değerlendirmesini bilin diyoruz.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.