Brexit Konusunda Pozitif Açıklamalar Geliyor. Paritede 1.3400 Direnci Takip Edilmeli

Paritenin 1.3400 direncinin hemen altında fiyatlandığını görmekteyiz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi yükselişin devam etmesi adına bu seviyenin aşılması ve üzerinde fiyatlamaların oluşması gerekiyor. Bu noktada özellikle Brexit konusuna yönelik olumlu haber akışı bir hayli etkili olacak. İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın son açıklamaları bir hayli önemli… Sunak, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın akşam basın toplantısı düzenleyeceğini dile getirdi. Bu toplantı önemli olacak. Başbakan, açıklamaları ile Brexit sürecine ilişkin piyasaya bilgi verecek. Bunun yanında Sunak, kendi yorumlarını da dile getirdi. Brexit konusunda takımların yoğun çalıştığını ve Brexit konusunda umutlu olduğunu belirtti. AB ile anlaşma noktasına varabileceklerine yönelik beklentisini dile getirmesi de önemliydi.

Bu gelişmeler eşliğinde paritede 13400 direncini izlemeye devam ediyoruz. Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi bu seviye üzerinde fiyatlamalar yükseliş hareketinin hız kazanmasına olanak tanıyabilir. Böyle bir durumda 1.3480 direnci ile birlikte 1.3530 ve 1.3580 seviyesini takip ediyor olacağız.

1.3400 direncini aşılamaması durumunda 1.3350 ve çok daha önem verdiğimiz 1.3300 desteğini izliyor olacağız. Mevcut gelişmeler dahilinde baz senaryomuz olmasa da 1.3300 seviyesinin kırılması durumunda 1.3200 – 1.3170 bölgesinin hedef konumuna yerleşebileceği ihtimalini de şimdiden hatırlatalım.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.