Yeni Haftaya Bol Verili Bir Başlangıç

Herkese iyi günler. Son derece önemli bir haftayı geride bırakıyoruz. Yellen’dan gelen açıklamaların güvercin tonda olması USD üzerinde baskı oluşmasına neden oldu. ABD’den gelen istihdam raporunun ise USD üzerindeki baskıyı çok da hafifletmediğini gördük. Önümüzdeki hafta önemli veriler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.

10.00, Türkiye’den enflasyon verileri açıklanıyor. TÜFE’nin yıllık bazda %8.10 artması beklenirken aylık bazda %0.60 artması bekleniyor. TÜFE Ocak ayında zirve yaptıktan sonra Şubat ayında gerilemişti ve bu gerilemenin Mart’ta da devam etmesi bekleniyor.

11.30, İngiltere inşaat PMI, beklenti 54.3. Önceki aya göre çok hafif bir artış bekliyor piyasalar. İngiltere PMI serisinin ikincisi. İlki Cuma günü açıklanan ve beklenti altı kalan imalat PMI verisiydi.

12.00, Euro Bölgesi işsizlik oranı, beklenti %10.3. Önceki aya göre değişiklik beklenmiyor işsizlik oranında. Beklentiden farklı bir rakam ile euro paritelerinde hareketlenmeler görebiliriz.

17.00, ABD fabrika siparişleri (beklenti %-1.5), istihdam piyasası koşulları endeksi (önceki -2.4). Fabrika siparişleri önceki ay artarken Şubat ayında düşüş bekliyor piyasalar. İstihdam endeksi ise cuma günü açıklanan istihdam raporu sonrası önemini büyük oranda kaybetmiş durumda fakat yine de takip ediyor olacağız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.