Bu Veriler USD için Çok Önemli! – 13.05.2016

Herkese iyi günler paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Volatilitenin arttığı dönemlerde öngörülmezlik de artıyor. Bu sebeple bu gibi dönemlerde temkinli devam etmenizi öneriyoruz. Dün BoE’den ve Carney’den gelen açıklamalardan sonra 1.4528 seviyelerine yükseliş gerçekleşti fakat GBPUSD’nin aldıklarını geri verdiğine şahit olduk. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Euro Bölgesi’nden saat 12.00’da flaş büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %0.6. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

ABD’den saat 15.30’da önemli veriler açıklanacak. Çekirdek perakende satışların %0.6 gelmesi beklenirken, perakende satışların %-0.3 gelmesi bekleniyor. Perakende raporu USD için son derece önemli. Enflasyonun son durumunu anlamakta bize yardımcı olabilir. Beklenti üzeri gelecek olan veriler USD için pozitif olur.

17.00’da ABD’de öncü UoM tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 89.9. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin piyasa üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.