TARIM DIŞI İSTİHDAM GELİYOR!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Özellikle Yellen açıklamalarından sonra USD üzerinde ciddi bir baskı oluştu. Fakat yeni ayın ilk gününde son derece önemi bir veri bizi bekliyor. Haftanın ve ayın en önemli verisi olarak kabul edilen tarım dışı istihdam değişimi verisi bugün açıklanıyor. USD için son derece kritik bir gün olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da Türkiye’den imalat PMI açıklanacak. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden final imalat PMI açıklanacak. EUR için son derece önemli veriler. Beklenti üzeri gelecek olan veriler EUR için pozitif olur ve EURUSD’de yukarı yönlü hareketler görebiliriz.

11.30’da İngiltere’den imalat PMI açıklanacak. Beklenti 51.1. İmalat sektörü İngiltere ekonomisi için son derece önemli. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması durumunda GBP alıcılarının devreye girdiğini görebiliriz.

15.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 205 bin), işsizlik oranı (beklenti %4.9), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısını arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde karşımıza birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıkacak.

ABD’den 17.00’DA ISM imalat PMI açıklanacak. Beklenti 51.0. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için son derece pozitif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.