Merkez Bankası Başkanları Bugün Sahnede

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geri bıraktı. Bu hafta bizi önemli veri ve gelişmeler bekliyor. Dün ekonomik takvime baktığımızda veri yetersizliği vardı ve piyasada öngörülmezlik hakim olduğu için paritelerde ani yön değişimleri yaşandı. Bu gibi dönemlerde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

12.00’da Almanya’dan ZEW ekonomi endeksi açıklanacak. Beklenti 51.0. EUR için son derece önemli bir veri. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur.

ABD’den saat 15.30’da konut izinleri ve inşaat başlangıçları açıklanacak. Gelecek olan her iki veride iyileşme yaşanması durumunda USD paritelerinde hareketlenmelerin yaşanmasına şahit olabiliriz.

Saat 16.30’da RBA başkanı Stevens, 17.35 BoE başkanı Carney ve 18.00’da ise BoC başkanı Poloz’dan açıklamalar gelecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar AUD, GBP ve CAD paritelerine hareket getirebilir.

Zamanı tam bilinmesede gün içerisinde Yeni Zelanda’dan süt ürünleri fiyat endeksi açıklanacak. Önceki rakam %2.1. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması NZD için pozitif olur ve NZDUSD’de yukarı yönlü bir hareket yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.