NAPOLYON: BREXİT BREXİT BREXİT!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Aylardır gündemden düşmeyen Brexit referandumu bugün geçekleştirilecek. İngiltere’nin kaderi artık Birleşik Krallık halkının ellerinde. Açıkcası son derece önemli bir gün olacak. Piyasalarda belirsizlik hakim olduğu için paritelerde ani yön değişimi yaşanabilir. Bu sebeple gün boyunca son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10-11 arasında Euro Bölgesi’nden flaş imalat ve hizmetler PMI açıklanacak. Gelecek olan verilerin EUR pariteleri üzerinde etkisi olabilir gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Belki de son dönemlerin en önemli konusuna yani İngiltere referandumuna piyasalar bugün bir cevap bulacak. Son dönemde ayrılalım kampında artış yaşanması GBP alıcılarının canını sıktı. Fakat anketlerde belirsiz olarak oy kullanan bir çok insan var. Bu sebeple referandumdan beklenmedik büyük farklı sonuçlar çıkabilir. Gün boyunca son derece temkinli ve dikkatli olmanızı öneriyoruz. Sadece GBP paritelerinde değil diğer büyük paritelerde de etkisinin hissedileceği bir gelişmeye şahit olacağız. Her zaman olduğu gibi yatırımcılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

ABD’den saat 15.30’da haftalık işsizlik başvurularI açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur fakat verinin etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.