İŞTE FOMC KARARLARI BUGÜN GELİYOR!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir dönem içerisindeyiz. Piyasalarda belirsizlikler olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Özellikle bu gibi dönemlere işlem tercihlerinizde daha temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bir göz atalım.

11.00’da Euro Bölgesi’nden M3 para arzı ve özel krediler açıklanıyor. ECB’nin yakından takip ettiği veriler ve gelecek verilerde iyileşme yaşanması Euro için pozitif olur.

11.30’da İngiltere öncü büyümve verisi açıklanacak. Beklenti %0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP için pozitif olur.

15.30’da ABD’den çekirdek dayanıklı mal siparişleri (beklenti %0.3). USD açısından önemli bir veri ve beklentiden iyi gelecek rakamlar USD için pozitif olur.

17.30 ABD’den ham petrol stokları açıklanıyor. Bu dakikalarda petrol fiyatları ve USDCAD’de önemli fırsatlar karşımıza çıkabilir.

21.00 ve işte bütün piyasaların merakla beklediği an gelip çatıyor. Fed faiz oranı kararını açıklıyor ve beklentiler faizlerin sabit tutulacağı yönünde. Ancak para politikasına dair gelecek olan açıklamalar ve özellikle ileriye yönelik verilecek mesajlar bütün pariteler açısından son derece önemli olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.