İngiltere’den Önemli Bir Veri Var!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Hafta başında USD üzerinde baskı vardı fakat sonrasında USD alıcılarının devreye girmesiyle üzerindeki baskıdan kurtulmuş gibi gözüktü. Dün Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yapılan görüşmeden kongre kararı çıkmasından sonra TRY varlıkları sert satış yedi. Öngörülmezliğin son derece fazla olduğu dönemlerde daha temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

İngiltere’den saat 10.30’da halifax konut fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %0.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

İngiltere’den 11.30’da hizmetler PMI açıklanacak. Hizmetler sektörü İngiltere ekonomisinin bel kemiği. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBPUSD’deki toparlanmanın hız kazanmasını destekleyebilir.

15.30’da ABD’den haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Önceki rakam 257 bin. Gelen bu veri son dönemde paritelere sınırlı hareketler getiriyor. Gelecek olan veride büyük bir değişim yaşanması durumunda paritelerde hareketlilik yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.