Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var? – 11.07.2016

Paritelerde hareketliliğin çok fazla olduğu bir haftayı geride bırakıyoruz. Özellikle geçtiğimiz hafta piyasaların odak noktasında ABD istihdam raporu vardı. Tarım dışı istihdam değişimi verisinde 287 binlik artış yaşanırken, maaşlar verisinde aylık ve yıllık bazda gerileme yaşandı. İlk tdi verisi fiyatlandıktan sonra maaşlar verisinin fiyatlandığına şahit olduk. Paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Euro Bölgesi’nden saat 11.00’da sanayi üretimi açıklanacak. Beklenti %0.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur fakat verinin pariteler üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

Gün boyunca Eurogroup toplantısı düzenlenecek. Euro Bölgesi maliye bakanlarının bir araya geldiği toplantıda Brexit ile ilgili konular ele alınabilir. Gelecek olan açıklamaları yakından takip edeceğiz.

17.00’da ABD’de istihdam piyasası koşuları endeksi açıklanacak. Önceki rakam -4.8. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.