Günlük Ekonomik Takvim – 30 Eylül 2016

Bugün Dikkatler Kanada Büyüme Verisinde!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Özellikle OPEC kararından sonra petrol fiyatlarında keskin bir yükseliş yaşandı. Önümüzdeki süreçte petrol üreticileri arasındaki görüşmeler devam edecek. Bu dönemde gelecek olan açıklamalar petrol fiyatlarında dalgalanmalara neden olabilir. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece dikkatli olmanızı öneriyoruz.

11.30’da İngiltere’den cari hesap (beklenti -30.5 milyar) ve büyüme (beklenti %0.6) rakamlarını takip edeceğiz. Gelecek olan verilerin beklenti altı kalması GBPUSD üzerinde baskı oluşturabilir.

12.00’da Euro Bölgesi’nden TÜFE (beklenti %0.4) ve çekirdek TÜFE (beklenti %0.9) açıklanacak. Enflasyonda iyileşme yaşanması Euro için pozitif olur.

15.30 Kanada büyüme verisini ve ABD’den çekirdek PCE fiyat endeksi (beklenti %0.2) ve kişisel harcamalar (beklenti %0.2) verilerini takip edeceğiz. Bu dakikalarda USDCAD’e dikkat diyelim…

16.45’te Chicago PMI (beklenti 52.1) ve 17.00’da revize edilmiş UoM tüketici hissiyatı ile enflasyon beklentileri açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek olan veriler Dolar için pozitif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.