Günlük Ekonomik Takvim – 26 Nisan 2017

TCMB Kararlarına Dikkat!

14.00’da bütün dikkatler TCMB kararlarına çevrilecek. Enflasyonun çift hanelere yükselmesi TCMB’nin faiz artırımlarına gideceği beklentilerini güçlendirmişti ve TCMB’nin nasıl bir adım atacağı büyük merak konusu. Geç likidite penceresine gelecek olan faiz artırımları Türk lirasına destek olabilir. Aksi takdirde toplantı pas geçilirse kurlarda bir miktar yükseliş yaşanabilir.

15.30’da Kanada’dan çekirdek perakende satışlar rakamları CAD için haftanın belki de en önemli verisi. İç talebin önemli göstergesi olan verilerde iyileşme yaşanması halinde USDCAD üzerinde bir miktar satış baskısı oluşabilir.

17.30’da ise her hafta olduğu gibi ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Stoklarda artış yaşanması petrol için negatif, düşüş yaşanması ise pozitif olacaktır.

Bugün ayrıca ABD Başkanı Donald Trump’ın kendi söylemine göre büyük bir vergi reformu açıklaması bekleniyor. Yani dolar için belki günün en öne çıkan gelişmesi. Piyasalar eğer açıklanacak reformdan tatmin olursa dolar tarafında değer kazanımları görebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.