Günlük Ekonomik Takvim – 23 Kasım 2016

FOMC Tutanakları ve ABD Verisine Dikkat!

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta dolar endeksinde çok sert bir toparlanma yaşandığına şahitlik etmiştik. Dün ise yaşanan bu toparlanmanın gevşemesi gün içerisinde geldi ve EURUSD’de bir miktar toparlanma yaşandı. Fakat ABD seansının açılmasıyla birlikte yeniden dolar alıcıları devreye girdiler. Bugün piyasalar FOMC tutanaklarını iple çekiyor. Aralık ayına yönelik gelecek olan açıklamalar USD paritelerine harekete getirebilir. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.

11-12 arasında Euro Bölgesi’nden flaş hizmetler ve imalat PMI verilerini takip edeceğiz. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur.

16.30’a ABD’den belki de haftanın en önemli verisi olan çekirdek dayanıklı malların siparişi verisi açıklanacak. Beklenti %0.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur.

18.00’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Petrol stokların yaşanacak olan artış petrol fiyatları üzerinde baskı yaratabilir.

22.00’da ise FOMC tutanaklarını takip edeceğiz. Geçtiğimiz toplantıda konuşulan konuların detaylarını takip edeceğiz. Bu dakikalarda sizleri bizlerle birlikte ekran başına davet ediyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.